Nakopněte svůj imunitní systém a podpořte své tělo silou přírody

Jarní únava už je dávno za vámi, přesto se ale necítíte dobře? Vaše tělo nemusí být unavené jen kombinací těžkých jídel a pomalého trávení, které si v zimě užíváme nadmíru. Únava může být spojena i s pravidelným přetěžováním, stresem a nepravidelným režimem. Jak si od ní pomoci a na léto se dostat opět do kondice? 

Získejte sílu díky ašvagandě

Ájurvéda ví, že bylina ašvaganda (Withania somnifera) je mocným spojencem pro naše tělo a mysl. Indický “ženšen” je považován za skutečný zázrak v boji proti únavě. Ašvaganda nejen léčí nemoci, ale také vám pomůže udržet si zdraví a sílu. Pozitivní účinky ašvagandy na lidský organismus jsou v ájurvédě známy již tisíce let. Tento systém přírodní medicíny ji doporučuje jako prostředek k posílení imunitního systému, odstranění stresu a úzkosti a k normalizaci spánku. Účinky ašvagandy můžete ještě znásobit vyššími dávkami vitamínu D, jehož hladinu je potřeba udržovat v normálu nejen v zimě? Přemýšlíte, jak doplnit vitamín D? Kromě potravin s jeho hojným zastoupením, jako jsou například játra, vaječné žloutky anebo ryby, můžete vsadit i na tabletky, které budete polykat pravidelně každý den.

Jak se ašvaganda liší od jiných bylinek?

Od ostatních léčivých bylin se ašvaganda liší především širokým spektrem účinků. Současně podporuje imunitní, nervový a endokrinní systém. A to není překvapivé, protože v ní bylo nalezeno více než 80 biologicky aktivních látek, včetně alkaloidů, saponinů, vitamínů, minerálů či aminokyselin. 

Kvůli jakým příznivým účinkům si ašvagandu určitě dopřát? 

Mezi hlavní pozitivní vlastnosti ašvagandy patří například posílení imunitního systému, protizánětlivé účinky, pozitivní vliv na snížení stresu a úzkosti, tonizace těla a dodání energie, zlepšení kvality spánku, blahodárný vliv na snížení hladiny cukru v krvi a další.

Jak užívat ašavagandu? 

Ašvaganda je k dispozici v mnoha různých formách. Můžete si vybrat z prášku, tablet nebo vyzkoušet oblíbenou kombinaci ašvagandy s ženšenem nebo guaranou. Je důležité dodržovat dávkování uvedené na obalu a nepřekračovat doporučenou denní dávku. A to nejen při konzumaci ašvagandy, ale i jiných potravinových doplňků. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *