Na běžky nebo na kolo? Rozhodněte se na místě pobytu podle počasí!

Existují destinace, které nabízí kupu zážitků nejen v létě nebo v zimě, ale v každém ročním období. Pokud si naplánujete krátký výlet nebo rovnou celý pobyt v červenci nebo v prosinci, je více méně jasné, zda chcete strávit dovolenou na kole nebo na lyžích. Avšak na přelomech jednotlivých zimních období může být takový program s malým otazníkem.

Při plánování dovolených je možné ušetřit, pokud je objednáte dostatečně dopředu. Pokud tedy nepotřebujete plánovat na každý den a zabavíte se jak se sněhem, tak i bez něj, poradíme, kde pobyt objednat a užít si příjemné dny v přírodě.

Bedřichov

Bedřichov je známý velmi známým běžkařským závodem „Jizerská padesátka“, která se koná v lednu a využívá tratě Jizerské lyžařské magistrály. Věděli jste, že se jí můžete snadno zúčastnit? Vzdáte tak hold členům Expedice Peru, a navíc s dalšími účastníky vyvětráte běžky na trati.

Kromě radovánek na sněhu můžete zavítat na kamennou rozhlednu Královka, vodní nádrž na Černé Nise, kde je možné se v létě dokonce vykoupat a dále navštívit například Mravenčí stezku, kde zabavíte děti. K ubytování využijte hotely v Bedřichově.

Loučná pod Klínovcem

Přímo na hranicích s německými sousedy najdete Loučnou pod Klínovcem, kam v zimě táhnou lyžařské areály Loučná a Klínovec, stejně tak jako mnoho běžkařských tras. Loučná však vybízí také k výletům na kole či koloběžkách. Ty je možné využít na celkem 4 značených cyklotrasách, rozdělených podle barev, přičemž černá je ta nejnáročnější. Ubytování v Loučné pod Klínovcem je dobře dostupné, stačí si jen vybrat mezi různými apartmány, penziony nebo horskými hotely.

Nové Město na Moravě

Také Morava nabízí vyžití pro lyžaře, běžkaře i cyklisty. Toto významné středisko zimních sportů je známé zejména pro závody světového poháru v běhu na lyžích. Pro lyžování můžete využít sjezdovku na Harusově kopci no a pro cyklistiku jsou zde značené trasy a také stezky k MTB závodění. Zabookujte si hotel v Novém Městě na Moravě a využijte všeho, co tento malebný kraj nabízí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *