Praktický koberec do dětského pokoje

Výběr koberce do dětského pokoje je záležitostí, kterou ovlivňuje hned několik faktorů. Dětský pokoj je místem, ve kterém tráví nejen dítě, ale i vy, zejména v určitých životních fázích, hodně času. Zatímco s malým dítětem si budete velmi často hrát na zemi, větší si budou rádi užívat chvíle klidu a odpočinku. Při zařizování dětského pokoje je proto potřeba brát v potaz měnící se nároky a požadavky dítěte. Pro každý věk platí, že by pokoj měl působit harmonicky, nepřeplácaně, měl by obsahovat jak herní, tak také funkční prvky a především by měl být zcela bezpečný. Jednou z největších nástrah v dětském pokoji je koberec. Pokud se nejedná o koberec celoplošný, ale pouze kusový, tak velmi často zapomínáme na bezpečnostní zajištění. Přitom stačí pod dětské koberce umístit speciální protiskluzovou podložku nebo je přilepit a budete mít jistotu, že při hře nedojde k nechtěnému zranění.

Jak si vybrat koberec do dětského pokoje?

Při výběru koberce je důležité zvolit především vhodný materiál a délku vlasu. Moderní koberce s vysokým vlasem jsou sice krásné, měkké, příjemné na dotyk, ale věřte, že vytahovat z nich plastelínu nechcete ani v nejhorším snu. Díky kvalitním materiálům jsou i koberce s nižším vlasem stejně komfortní a poskytují stejně kvalitní protihlukovou a tepelnou izolaci. Navíc, jestliže si vyberete dětský koberec farma, tak potěšíte nejen sebe, díky snadné údržbě, ale také vaše dítě, kterému koberec umožní rozvoj fantazie.

Koberec podle vašich představ

Odrostlejší děti pak jistě ocení, pokud je k výběru nového koberce přizvete. Díky široké nabídce tvarů, vzorů, motivů a barev jistě nebudou mít problém vybrat si s vysokými požadavky. Přehled o současných trendech v nabídce dětských koberců si můžete udělat na stránkách www.vopi.cz/detske-koberce/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *