Kvalitní vodou ke zdravé pleti i tělu

Používáte na svoji pleť drahé mycí přípravky, krémy a masky? Chodíte pravidelně na kosmetiku? Všechno se počítá. Nicméně, cesta ke zdravé a krásné pleti je snazší, než si myslíte. Vede totiž přes pravidelné dodržování kvalitního pitného režimu. A dává to smysl. Všichni přece víme, že voda je pro lidský organismus nesmírně důležitá. Vždyť tělo člověka se skládá z celých 70% z vody.

Kvalitní pitný režim je zkrátka otázka celkového přístupu k životními stylu. Co ale přesně termín „kvalitní pitný režim“ znamená? Zejména dva základní atributy. A to, co pijeme a kolik toho vypijeme. Naprostým ideálem je vypít denně minimálně 2-3l vody. V čem pak vězí ta kvalita?

glass-1206584_1280

Pramenitá voda a její účinky

Pramenitá voda je tradičně nejlepší způsob dodržování pitného režimu. Je-li od skutečně dobrého dodavatele, můžete se spolehnout na vlastnosti, které obyčejná balená voda zkrátka nemá. Jsou jimi zejména nefalšovaný přírodní původ, křišťálová čistota a především pak vyvážené minerální složení. Co si pod tím můžeme představit? Mezi nejdůležitější minerální látky v pramenité vodě patří hořčík a vápník.

Vápník

Na pleť i pokožku obecně má právě vápník úžasný vliv. Pomáhá totiž tělu regenerovat. Díky němu se vytváří kožní buňky a staré se rychleji nahrazují novými. Zapamatujte si, že pokožka trpící nedostatkem vápníku, je často tenká, citlivá či vysušená. Může také být náchylnější ke kožnímu ekzému a dalším nepříjemným onemocněním! Významnou úlohu hraje také při činnosti srdce, svalů i nervového systému.

Hořčík

Hořčík je látka, jejíž nedostatek se v lidském těle může projevit mnoha způsoby. Od výkyvů nálad, nespavosti či častou únavou po zažívací potíže. To mimo jiné naznačuje, že má velký vliv na psychiku člověka. Je to také důležitá látka pro činnosti srdce a krevního oběhu.

Nevěříte? Zkuste po jeden měsíc skutečně pitný režim dodržovat (2-3l vody denně) a uvidíte! Stejně jako redaktorka deníku DailyMail.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *