Které kozačky nejlépe doplní váš podzimní/zimní outfit?

Vybírat kozačky je peklo. Asi podobné jako když si žena vybírá dobře padnoucí džíny. Když pak o takové boty přijde, nastává maraton zkoušení a omylů, než se konečně dostanete k těm, které vám padnou a jsou to ty jediné, jež jste si ochotná vzít na sebe. Boty musí padnout přesně, jinak je jejich nošení trápení. Z mnoha druhů bot se však vybírá těžko a pokud zrovna nejste milovnicí mnoha hodin brouzdání po obchodech, přestane vás to po chvíli bavit. Přes internet je nakupování mnohem jednodušší, ale těžko si zboží vyzkoušíte. U kvalitních výrobků se ale nespletete.

Dobrá zkušenost může pomoct

Pokud máte oblíbený Rieker eshop, pak máte vyhráno. Víte, jak jsou na tom s velikostmi, máte vyzkoušené různé modely a otestovali jste trvanlivost materiálů. Pak už jen stačí vybrat správné boty. Asi sama dobře víte, že najít správné kozačky není jednoduchý úkol. Prvním úskalím bývá obvod lýtka, který je u každého člověka jiný, tudíž bota nemusí sedět. Vznikají pak nevzhledné velké rozestupy od nohy. Vypadá to pak spíš na galoše než na slušivé kozačky. V takovém případě zkuste hledat především elastičtější materiály, jež nohu hezky obejmou a nevytváří mezeru. Některé eshopy nabízejí boty pro úzká nebo široká lýtka. Třeba některé kozačky Rieker využívají syntetické materiály pro větší pružnost.

Jak vybírat správné kozačky?

Vždy záleží na tom, k jaké příležitosti a k jakému oblečení si chcete kozačky pořídit. K šatům a sukni určitě využijete vysoké boty, aby vám nebyla zima. Pokud ráda nosíte velmi krátké sukně, hledejte i mezi obuví nad kolena. Mohou vypadat mohutněji, ale na eleganci tím tratit nebudete. Klasikou jsou boty Rieker ke kolenům. Je na vás, zda chcete nějaké zdobení nebo jste fanouškem jednoduchosti. V tom případě budou krásné kozačky RIEKER Y0796/00 jasným favoritem. U nízkých kozaček vybírejte podle kalhot, které ráda nosíte. Nohavice by do nich měly hezky zapadnout. Ideální jsou třeba k legínám.

Boty s přidanou hodnotou?

Na obuvi většinou zkoumáme styl a velikost. Důležitým parametrem výběru by měla být i váha, i když to zní divně. Například pohorky jsou velmi těžké boty. U kozaček to tak být nemusí. Obuv Rieker nabízí technologii antistress, která dovolí vašim nohám dýchat a vůbec je neucítíte. Není nic horšího, než chodit po městě a po pár minutách mít pocit, že máte na nohou kamení. V kozačkách RIEKER x2370/00 se vám bude chtít přímo létat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *