Jedinečná výstava svatováclavské koruny v Praze bez front a se vstupem zdarma. Přijďte se také podívat!

Výstava pravých korunovačních klenotů je významnou událostí, na kterou se čeká opravdu dlouho. Jakmile tato situace jednou nastane, stojí se na prohlídku koruny, žezla a zlatého jablka opravdu dlouhé fronty. Naštěstí existuje i jiná možnost, kdy si na vlastní oči prohlédnout nádhernou svatováclavskou korunu. K vidění je dokonalá replika, která je součástí výstavy mincí. Kde se akce koná a o co přesně jde? To se dozvíte v článku.

Výstava mincí doplněná o svatováclavskou korunu

Pražská mincovna si v galerii Obecního domu v Praze připravila prodejní výstavu plnou uměleckých ražeb nejrůznějších mincí. K vidění jsou mince ČNB různého stáří, velikosti a typu. Do vlastní sbírky tak můžete přidat stříbrnou či zlatou minci podle vlastního výběru. Kromě toho je součástí expozice nádherná a dokonale přesně zpracovaná replika známého korunovačního klenotu. Svatováclavská koruna je vyráběna ručně tak, aby byl výsledek co možná nejvěrnější originálu.

Dokonalá podoba s originálem

Příběh výroby repliky koruny je plný detailů o snahu co možná nejvěrnější nápodoby. Přesně vytvořit každý tvar nebylo jednoduché. Originál je z vysoce ryzího zlata, kdežto napodobenina je ze stříbra, které se následně pozlatilo. K tomu všemu bylo potřeba vytvořit umělé drahé kameny odpovídající vzhledu těch pravých. Práce se sklem byla v tomto případě složitější, ale díky moderním technologiím se podařilo vystihnout i drobné detaily v podobě odstínů či specifické kresby. Výsledek je opravdu povedený a budete mít pocit, že před vámi stojí pravá svatováclavská koruna. Ta je však v bezpečí ukryta v korunní komoře pod ochranou sedmi zámků a v dohledné době není výstava skutečných korunovacích klenotů v plánu. Vhodnou alternativou tak může být návštěva galerie Pražské mincovny, kde je navíc vstup na výstavu zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *