Jak vybírat plesové šaty pro boubelky

Máte v plánu vyrazit na ples, ale bohužel bojujete s nějakými kily navíc a máte pocit, že na sebe hezké šaty snad neseženete? A jaký střih pro svou postavu vůbec zvolit?

Plesová sezona se blíží a vy potřebujete nějaké skutečně dokonalé šaty pro svou boubelatou postavu. Naštěstí už dnes máte mnohem více možností a nabídka plesových šatů nekončí na velikosti 36. Teď už jen stačí zvolit dobře střih šatů, materiál a barvu.

Dobrý střih udělá sexy pozadí

Než si nějaké šaty oblečete, dobře se zamyslete nad svou postavou. Bez bot a šatů se postavte v klidu doma před zrcadlo a zjistíte, zda máte širší boky, kulatější břicho či kostnatá ramena. Celkem se dají postavy rozdělit na jablko, hrušku a přesýpací hodiny, kdy doplňují širší boky široká ramena a silnější ruce. Délka šatů by byla ideální až na zem, ale záleží na délce nohou.

Hruška

Drobným nedostatkem jsou širší boky, proto jsou vhodné šaty, které zakryjí dolní partie a upoutají na partie horní. K tomuto účelu poslouží šaty střihu A. Jedná se o střih, který se rozšiřuje směrem k zemi. Pozornost odlákáte ozdobeným vrškem šatů, originálními šperky i zajímavým účesem.

Přesýpací hodiny

Postava s širšími boky a výraznějšími rameny to má s výběrem šatů velmi těžké. Vhodné jsou lehké splývavé látky se střihem do A. Pokud máte širší ramena nebo ruce, volte méně výrazný vršek šatů a ruce zkuste překrýt šálem v barvě šatů. Účes k širokým ramenům by měl být polorozpuštěný či načesaný k jednomu rameni.

Ukažte bujné tvary

Večerní šaty by měly být pohodlné, ale rozhodně ne nudné. Nedá se říct, že šaty pro boubelky musí být černé, ale nezapomeňte, jak moc je černá elegantní a navíc opticky zeštíhluje. Pokud chcete jinou barvu, nebojte se vzít si fialovou, vínovou či bordó.

Opatrnost je na místě i při volbě materiálu. Lepší jsou materiály splývavé, které nejsou lesklé. Také se vyhněte zbytečnému vrstvení látky na partiích, na které nechcete upozorňovat. A nebojte se, nemusíte vypadat nudně. Vyhrajte si s doplňky a šperky, co třeba rukavičky, peleríny, elegantní boty na podpatku nebo elegantní náušnice či kabelku.

Plnoštíhlé dámy zapomeňte na nudné kalhotové kostýmy a ukažte své přednosti v šatech, které vám padnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *