Jak správně chodit?

Každý se asi zeptáte: “Co na té chůzi je? Chodit umím a chodím celý život, tak co s tím mají, že budu chodit správně?” Každý dýcháme, jíme, sedíme, ležíme, běžíme a jiné každodenní činnosti děláme – ale otázka by měla spíše znít: “Dělám veškerý pohyb a každodenní činnosti správně, aby tělu prospívaly místo toho, aby mu ubližovaly?”

Správná chůze

H.E.A.T. PROGRAM

Chodíme celý život, ale všímejme si někdy JAK chodíme. Odvíjíme správně nohu od paty – pozor – máme správně rozloženou váhu rovnoměrně na obě hrany paty nebo více váhy na vnitřní či vnější hraně paty? Kam potom přeneseme zatížení na plosku nohy v další fázi kroku? Přes malíkovou hranu k palci, nebo jdeme pouze po palcové hraně nohy? Už Vám to nepřipadá tak jednoduché a přitom chodíme každý den a při každém kroku jako při každém nádechu svému tělu, páteři, kloubům prospíváme nebo ubližujeme?

Uvědomme si, že naše tělo nám má sloužit dlouho a jak s ním budeme zacházet – tak se nám vše zase vrátí.

H.E.A.T.  v kombinaci s Pilates metodou spojenou s fyzioterapií nabízí inteligentní aerobní aktivitu, kde se naučíte správně chodit, dýchat, zapojovat Core – centrum těla, kam patří bránice – hlavní dechový sval, pánevní dno – “podvozek našeho těla”, příčný břišní sval – břišní korzet a multifidi – hluboké svaly podél páteře, zvýšíte si kondici celého oběhového systému – srdce a plic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *