Co je H.E.A.T.?

Filozofií H.E.A.T. programu je respektovat své tělo a proto na každé lekci jděte svým tempem, které Vám vyhovuje, sledujte své tělo, vnímejte ho, porozumějte mu a podle všech těchto parametrů mu dávejte přiměřeně do těla. každý jdete na lekci s jiným cílem – někdo se chce projít, někdo spalovat, někdo si chce dát hodně do těla. Dle toho také každý bude na páse chodit jinak. Cvičitelky Vás provedou lekcí a Vy se můžete chvíli nechat vést a chvíli si jít třeba i dle svého. To je hlavní filozofie H.E.A.T.

Kažkou lekci se soustřeďte hlavně na sebe, svoji kondici a svůj cíl – nežeňte se za za cílem někoho jiného. Pokud chcete hubnout – hlídejete si svoji tepovou frekvenci, ve které spalujete tuky.

Důležité upozornění

Opravdu dbejte při lekci H.E.A.T. programu na svoji kondici, psychické rozložení, nezapomeňte se najíst, být dostatečně hydratováni – dostatek pití a jít na svoje pocity, poslouchat své tělo. Sama jsem zažila stav kombinace psychického a fyzického vyčerpání a když jsem do toho přidala kurz H.E.A.T. programu – byl průšvih v podobě šílené únavy, která trvala asi měsíc a asi 14 dní mě hrozně bolela hlava. Všeho s mírou. Užijte při cvičení své tělo i hlavu. I pokud chcete hubnout – nehubněte drasticky, protože se blíží léto – hubněte bez ohledu na roční období, na reklamy… snižte svou váhu a zvyšte kondici postupně a s rozumem pro své zdraví.

Dbejte na svůj zdravotní stav. Já sama mám sníženou funkci štítné žlázy a každý stres, nadměrná fyzická námaha nebo v horším případě kombinace obojího moji štítnou žlázu zatěžuje více než u zdravého a mám sama zkušenost, že musím dbát na svůj zdravotní stav, přiznat si svá omezení a nehnat se nikam, kam se třeba žene někdo jiný. já si užívám pohodové procházky ve správné tepové frekvenci a po nich se vždy cítím super :). Udělějte to také tak :). Užívejte si toho Vašeho tempa a zamilujte se do něho :).

H.E.A.T. PROGRAM

H.E.A.T. PROGRAM je z anglického Hight Energy Aerobic Training v překladu ” aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem”.

Co si pod tím představit?

 

Představte si lekci plnou pohybu, energie, chůze, pocení, hudby a posílení.

Každý na lekci přijde se svým cílem: dát si do těla, zapotit se, zbavit se stresu, shodit kila, zlepšit si kondici, posílit svaly a zeštíhlet, vyčistit si hlavu, nabít se energií, těhulky – udržet si kondici…..

A věřte, že každý si svůj cíl splní – a půjdeme za ním společně s H.E.A.T.

Můžete se podívat na prezentaci H.E.A.T. Programu v pořadu  Sama doma: od 35minuty a 33 sekundy:) klepněte na přehrát video.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/310292320130015/

 

Základní informace o H.E.A.T. Programu

Poprvé byl představen v roce 2001 na sportovním veletrhu v Rimini, do ČR se dostal roku   2007

  • Jeho tvůrci – Max Grossi a Marika Moretti- italské osobnosti působící v oblasti fitness a   jógy více než 20 let.
  • Vychází ze základního lidského pohybu – CHŮZE.
  • Spálíte při něm v průměru 500 až 700 kcal za 1 lekci (45 min)
  • Ujdete v průměru 5000 kroků = ½ denní dávky kroků
  • zapojení celého svalového aparátu
  • kontrola dechu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *