Hubněte pohybem

Důležité pro shazování kil tuku, nabírání kil svalů a nabírání kondice je správně nastavená intenzita cvičení, pravidelnost, správná strava a kupodivu i regenerace – odpočinek.

Jak často chodit cvičit?

Nejde o to, abychom se zničili během 14 dnů a poté potřebovali dlouhý odpočinek a v horším případě by nás to i odradilo.Pohyb je pro naše tělo hodně důležitý. Důležité je také správné rozvrhnutí a ušití pohybové aktivity na míru. Pokud nejste zvyklí vůbec se hýbat – začněte 3x týdně a choďte volněji. Po měsíci můžete zvýšit intenzitu cvičení – chodíte rychleji, jak se zvyšuje Vaše kondice, cítíte se lépe… Chodit cvičit můžete i 5x týdně. Rozhodně Vám to neuškodí, pokud každou lekci nejdete úplně naplno.

TIP: vsaďte na L-Carnitine, který pomáhá odbourávat tuky v těle

Naše tělo je třeba trénovat s použití hlavy a rozumu. Ani vrcholoví sportovci nemají každý den trénink na stejné úrovni jako je závod. Proto si můžete dát jedenkrát týdně více do těla a další lekce trénujte obecnou vytrvalost – kterou potřebujeme jako základ pro posunutí dále. Kdybyste potřebovali poradit s nastavením cvičení – ozvěte se mi. Mám zkušenosti sportovce ze sportovního gymnáziu a během 9 let závodní kariéry mám z čeho čerpat. Držím Vám pěsti při budování kondice.

Chceme-li hubnout, musíme se hýbat

Při “hubnutí” nepodceňujte pohyb. Naopak je to ta nejlepší a nejtrvalejší cesta ke zlepšení kondice a snížení nebo udržení hmotnosti. Přestaňte poslouchat a číst krátkodobé a rychlé recepty na hubnutí, místo toho logicky popřemýšlejte, zda kila nabraná během několika let můžete zdravým způsobem shodit za pár týdnů, nebo dokonce i pár dnů. Pokud se vydáte takovouto zkratkou – udělejte to pod dohledem lékaře.

Pokud se chcete cítit lépe – zvolte si pravidelný pohyb, který budete chtít dělat po celý život. Jinak budete jako na horské dráze – nahoru a dolů a zase nahoru a dolů….. Začněte a vytrvejte. Po měsíci pravidelného pohybu budete možná unaveni a po dvou měsících pravidelného pohybu bude již v lepší kondici, lépe se cítit, na těle budete mít o několik desítek deka více svalů a uberete tuk. Možná se ručička váhy nehne ani o píď, a dokonce se možná naopak posune na větší číslo, ale proč ne, když přibíráte v aktivní hmotě – svalech a ubíráte tuk. A i při stejné váze po 2 měsících pravidelného pohybu lépe zapnete kalhoty a možná se vejdete do menších. Chůzi, pohybu a jakémukoliv smysluplnému pohybu ZDAR :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *