Jak se vyrovnat s nedostatkem energie? Tohle vám může pomoci!

Máte pocit, že v zimním období nemáte skoro žádnou energii? Není se čemu divit. Dny jsou krátké a tma nastává hned odpoledne. V našem těle tak mohou být vysílány signály ke spánku a odpočinku. Jenže nemusí to být jediný důvod, proč se cítíme unavení. Na vině může být i nedostatek hořčíku či jiných minerálních látek. Jak se s tím vypořádat? To se dozvíte v tomto článku

Dostatečný spánek

Nedostatek energie může být způsoben malým množstvím nekvalitního spánku. Je to naprosto zjevná příčina, kterou můžete poměrně snadno odbourat. Zaměřte se na pravidelné časy usínání a ideálně se ráno probouzejte vždy ve stejný čas. Jist pravidelnost napomáhá kvalitě spánku stejně dobře, jako například vhodně zvolená matrace, tiché prostředí a zatemnělá místnost o optimální teplotě.

Zdravá strava a pohyb

Spolu se zdravou stravou dostaneme do těla důležité vitamíny, minerály a hlavně energii pro činnost mozku a svalů. Zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, ořechy a zdravé zdroje bílkovin. Vyvážené jídlo v průběhu celého dne pomáhá udržovat stabilní hladinu energie. Někomu mohou vyhovovat menší porce, takže se po jednom velkém jídle necítí unaven a nechce spát. Sami si vyzkoušejte, po jakém jídle se cítíte dobře. Zařazujte také pravidelný pohyb. Zkuste zařadit ranní rozcvičku a uvidíte, co to s vámi udělá.

Doplňky stravy pro doplnění hořčíku a dalších minerálů

Cennou pomocí do získání dostatečného množství energie po celý den je užívání správných doplňků výživy. Dobrým příkladem je přípravek JMELÍ – HLOH plus Hořčík, kdy předností tohoto doplňku stravy je podpoření srdeční činnosti, snížení běžné únavy a podpoření nervové soustavy. Všechny tyto účinky jsou vhodné pro složitější a náročné zimní období. Nezapomeňte dodržovat doporučené denní dávkování a případně zvolte kombinaci s dalšími přípravky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *