Články v poradně vám mohou pomoci při výběru dřezu

Výběr dřezu vyžaduje sběr informací a pečlivé zvážení všech faktorů. Kvalitní dřez může v domácnosti vydržet i desítky let a jeho pořízení bývá dlouhodobou investicí do pohodlí při práci v kuchyni. Dřez by se rozhodně neměl podceňovat, ostatně jako další kuchyňské vybavení, které nabízí například Anill.cz. Následující články vám přinášejí podrobnější informace, aby bylo vaše rozhodování o něco snazší.

Jak vybrat kuchyňský dřez 

V článku se seznámíte se základními faktory, které by měly ovlivnit výběr vašeho dřezu. Dozvíte se informace o materiálech a jejich složení, o způsobech montáže i o tom, že dřezy rozdělujeme podle jejich orientace. Zjistíte, proč je důležitá hloubka dřezu, a přečtete si, proč je dobré mít velký dřez, i když máte doma myčku nádobí.

Nerezové dřezy 

V článku se dozvíte vše o nerezových dřezech. Z čeho jsou vyrobené, jak to, že nerezaví, je nerezová ocel zdravotně nezávadná? Poradíme vám, jak se o nerezový dřez starat a čemu se naopak vyhnout, abyste si ho zbytečně neponičili.

Granitové dřezy 

Co to vlastně je granit a proč se stávají granitové dřezy tak oblíbenými? Jakou mají životnost? Je možné je poškrábat? V článku se dozvíte také vše o nenáročné údržbě granitových dřezů i o tom, čeho byste se měli při jejich užívání vyvarovat.

Typy orientace dřezů 

Věděli jste, že rozlišujeme dřezy na pravé, levé, otočné a dřezy, které se dají namontovat pouze jedním způsobem? V tomto článku se o jejich orientaci dozvíte více detailů.

Typy montáže dřezů 

Způsob instalace dřezu je důležitým faktorem, který byste neměli při pořizování pomocníka v kuchyni podcenit. Dobře promyšlená montáž dokáže vaši kuchyň pozvednout na designový a praktický prvek, špatně zvolená montáž může i tu nejkrásnější kuchyňskou linku pokazit. Jakou instalaci zvolíte pro svůj dřez vy? A je vůbec vhodná pro vaši pracovní desku?

Otvory v granitových a nerezových dřezech 

Kuchyňské dřezy se zpravidla dodávají s předem vyvrtanými otvory. Jaká bývá jejich velikost a vejde se do nich kuchyňská baterie? Můžete mít v dřezu nainstalované dávkovače saponátu či excentrické ovládání? A co můžete dělat, když otvor v dřezu ještě vyvrtaný není? Zvládnete ho vyvrtat sami?

Typy výpustí dřezů 

Rozlišujeme dvě velikosti, ale pouze na jednu lze namontovat excentrické ovládání. Víte, která z nich je zakončena gumovou zátkou a  proč je dnes tento typ výpusti pouze v nejlevnějších dřezech? Chcete znát výhody druhého typu výpusti a to, jak ji poznáte?

Excentrické ovládání výpusti 

“Dřez na dálkové ovládání“ nebo „ovládání dřezu suchou rukou“, i tak se excentrické ovládání výpusti někdy označuje. Co se skrývá za cizím pojmem a jaké jsou jeho přednosti?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *