Cestovní kufr vybírejte pečlivě – zde jsou nejdůležitější body pro výběr

Čas dovolených se kvapem blíží a vy nemáte ještě koupený kufr? Pak máte nejvyšší čas. Než vyrazíte na nákupy, přečtěte si, jak vybrat ten správný, ale se nestalo, že na poslední chvíli zjistíte, že se vám do něj nevejdou veškeré věci, či naopak je pro vás přehnaně objemný a těžký. Položte si otázky

  • Jakými dopravními prostředky budete cestovat?
  • Co vše potřebujete zabalit a jak daleko hodláte cestovat?
  • Jak dlouhá bude cca vaše cesta?
  • Přejete si, aby byl kufr vybaven organizérem a zámkem?
  • K jakému účelu přepravy bude sloužit?

U poslední otázky se zamyslete, zda kufr využijete pouze na dovolenou a poté bude opět celý rok ležet v kumbále anebo hodláte cestovat i během roku? Jestliže cestovní kufr využijete vícekrát, pak se vyplatí investovat do kvality. Určitě netoužíte někde na dovolené zjistit, že máte nějak poškozen kufr (prasklý, potrhaný, rozjetý zip) a kupovat honem nový na cestu zpátky. Nesnažte se za každou cenu ušetřit. Ani v případě, že vám poslouží jen občasně.

Různé typy kufrů

Textilní – u mnohých lze zvětšit zavazadlový prostor povolením zipů. Cenově vychází lépe oproti skořepinovým. Vyrobeny jsou z odolných materiálů. Jsou vynikající pro převoz oblečení, ale už ne příliš vhodné pro přepravu křehkých věcí.

Skořepinové – udrží vaše věci v suchu, jsou odolné, nepromokavé. Dobře se udržují, stačí pouze otřít hadříkem. Jsou těžší, ale bytelnější a mimořádně odolné proti poškození.

Kabinové – mohou být vybaveny kolečky, mívají reprezentativní vzhled, opatřeny jsou madlem, vhodné jako příruční zavazadlo do letadla namísto kožené kabelky, kde by se vám nevešlo tolik věcí. Nicméně kabelku můžete mít také. To záleží jen na vás. Vybírat lze mezi textilními i skořepinovými.

Rady a tipy

Pokud si pořídíte kufr textilní a bojíte se, aby se neušpinil či nepotrhal, můžete jej během cestování opatřit ochranným pouzdrem případně fólií rovnou na letišti. Pokud totiž cestujete zřídkakdy, bude vám tento typ kufru stačit.

Velikost kufru

Pochopitelně na kratší výlety stačí menší kufr, pro cestování na delší dobu bude lepší větší zavazadlo. Záleží rovněž na tom, zda cestujete sami či jako rodina. Tím pádem bude potřeba zabalit více věcí.

Kufr s kolečky nebo bez nich?

Obecně platí, že čím větší má kufr kolečka, tím pohodlnější jízda. U větších kufrů by kolečka chybět neměla. Usnadní vám to cestování a námahu. Kolečka mohou být odolná plastová, ale i pogumovaná, ať neřinčíte při táhnutí kufru.

Výběr vhodného zavazadla je základ pohodlného cestování. Velikost cestovního kufru je ale jen jedno kritérium, na které je dobré se zaměřit. Podívejme se, jaké další parametry zohlednit při výběru kufru, abyste si nakonec vybrali přesně takový, jaký vám bude na cestách maximálně vyhovovat.

Zejména pro ženy může být vzhled kufru důležitý. Originální model s barevným vzorem však může mít i praktický význam zmenšuje pravděpodobnost, že na letišti dojde k záměně vašeho zavazadla se zavazadlem jiné osoby. Na trhu je dnes celá řada zavazadel s moderním barevným potiskem. Elegantní řešení nabízí také originální obaly na kufr, které promění obyčejný kufr ve stylový doplněk. V případě klasického modelu doporučujeme opatřit kufr jmenovkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *