Vydejte se po stopách Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů

Vydejte se do míst, která jsou neodlučitelně spjata s fenomenálním hudebním skladatelem Leošem Janáčkem. Poznejte jedinečné místo, nacházející se v nádherné beskydské krajině. Vypravte se do Hukvald, kde můžete kromě hradu navštívit také Památník Leoše Janáčka nebo jeho rodný dům.

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy stojí na kopci nad stejnojmennou obcí. Cesta k němu vede přes oboru, ve které nechybí základní symbol Hukvald – Liška Bystrouška. Ne, nebojte se, nevyskočí na vás zpoza stromu živá liška, ale už od roku 1959 zdobí zdejší areál socha Lišky Bystroušky. Pokud se na hrad vypravíte na začátku léta, pak máte možnost zažít zde jedinečný hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. Vstupní bránu do obory najdete hravě, stačí se vydat z náměstí směrem k hradu a již za chvíli uvidíte nádhernou kamennou bránu, kterou nelze přehlédnout.

Hukvaldy jednoznačně stojí za návštěvu, stejně jako celé Beskydy. Určitě si nezapomeňte zajistit včas levné ubytování Beskydy, které najdete například na těchto stránkách ubytovani.kamsi.cz/beskydy/. Stopy dalšího významného hudebního skladatele najdete také na Vysočině.

V malebném městečku Polička, které je v současnosti známé především díky pivovaru, se před bez mála 130 lety narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. Rodnou světničku tohoto velikána naší hudby můžete navštívit ve věži kostela sv. Jakuba, budete sice muset vystoupat po 192 schodech, ale kromě prohlídky světničky na vás čeká i jedinečný výhled do okolní krajiny. V Městském muzeu poté můžete navštívit ještě Centrum Bohuslava Martinů. V Poličce stojí za návštěvu také městské hradby, které patří ve svém půdorysu k nejlépe dochovanému městskému opevnění v naší zemi. Až už se do Poličky vypravíte za kulturou nebo za degustací piva, případně se rozhodnete spojit obojí, jistě vám přijdou vhod také tipy na levné ubytování na Vysočině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *