Vůně může i léčit, nevěříte?

Snad každá z nás má svou oblíbenou vůní. Nemusí to být nutně parfém, ale třeba vůně jarní louky, nebo omamující vůně právě rozvité růže. A odkud se tyto vůně berou? Co je jejich zdrojem? Ano, jsou to esenciální oleje, které vznikají v rostlinných buňkách působením slunce. Díky nim voní květy, plody, listy a aromatická dřeva, ke kterým tak rádi přivoníme. Mnohé z nich jsou antiseptické i antibakteriální a dokáží posilovat imunitní systém. A co víc, mají blahodárný vliv na lidskou psychiku. Například esenciální olej z růže se užívá při léčení závislostí a deprese.

Eliah Sahil_Ájurvédský bio jojobový tělový a pleťový olej s růží 100 ml

Esenciální oleje a jejich vliv na naše zdraví

Léčbě pomocí esenciálních olejů se říká aromaterapie. Samotné esenciální oleje nás ovlivňují dvěma hlavními cestami, a to přes kůži a čich. Přimíchávají se do pěstící kosmetiky a kůží nebo vlasy snadno pronikají do krevního a lymfatického systému. Vůně pro změnu proniká čichovými receptory do limbického systému- k našim emocím, paměti a traumatům, kde je schopná pozitivně působit na naše psychické rozpoložení.

Service Plants_Ájurvédský olej_Síla srdce 30 ml

Proč klást důraz na kvalitu

S rostoucí oblibou aromaterapie se esenciální oleje přidávají do velkého počtu kosmetických produktů. Z tohoto důvodu je potřeba pečlivě vybírat i mezi přírodní kosmetikou, protože přírodní vždy nemusí být složením přírodní. Velká řada značek s tímto logem totiž do svých produktů přidává, kromě některých konzervačních látek, spíš parfémované- syntetické oleje, než ty kvalitní- esenciální, protože jejich výroba není tak jednoduchá. Například ze šedesáti tisíc růžových květů je možné získat pouhých 25 g růžového oleje a ze 100 kg levandulových květů získáme 3 litry esenciálního oleje! Kvalitu a s ní i cenu dále ovlivňuje způsob sběru rostlin, jestli jsou rostliny sbírány ručně ve vybraných lokalitách nebo strojově. Důležitý je také způsob destilace, popřípadě lisování.

Můj tip

  • Pokud chcete, aby esenciální oleje měly pozitivní vliv na stav vaší pleti i psychickou pohodu. Vybírejte jen ty kvalitní.
  • Vyzkoušejte kvalitní rostlinný olej v bio kvalitě, dle typu vaší pokožky a přidejte pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Při výběru toho vhodného můžete dát na svou intuici, nebo na radu odborníka:). Pokud si netroufnete na vlastnoruční namíchání, kupte si rovnou speciálně namíchaný olej například od značky Service- Plants. Skvělé a hlavně kvalitní oleje i další čistě přírodní kosmetické produkty s esenciálními oleji najdete v internetovém obchodě naturale.cz.

Tak co? Může vůně léčit? Že pořád nevěříte? Vyzkoušejte sami! Já vám garantuji, že nebudete litovat:).

Vhodné rostlinné oleje pro jednotlivé typy pleti:

  • Pro NORMÁLNÍ pokožku používejte olej mandlový.
  • Pro SUCHOU a ZRALOU pokožku používejte olej arganový, baobabový.
  • Pro MASTNOU pokožku používejte olej jojobový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *