STOP kosmetickým zlozvykům!

Namísto obočí dvě stužtičky

Také si vytrhnout obočí sama a pinzetou? Kosmetičky upozorňují, že při domácí modelaci obočí často opakujeme dvě chyby – tvarujeme chloupky do příliš úzké oblouku, a také zapomínáme na regeneraci pokožky bezprostředně po depilaci. Na vytrhání si proto vyhraďte čas vždy až večer, aby do rána zmizelo podráždění. Pokud do okolí čerstvě vytrhaného obočí hned nanesete líčidla, riskujete zanícené póry.

Okusování a olizování rtů

Někdy to děláme z nervozity, jindy strašnému zlozvyku neodoláme, když je ven větrno a my máme pocit, že sliny nás zbaví pocitu suchých rtů. Pozor, dámy! Toto je zkratka k porušení kůže, proti vráskám otevřeným ran a oparem na ústech. Ke rtům raději pusťte hojivé mastné balzámy jako vlastní jazyk. Přes noc jejich namažte medem a přes den upřednostněte jelení loje, které mají tak odpornou chuť, že vás chuť lízat raz dva přejde.

Okusování nehtů a kůže kolem nich

Podobný a snad ještě častější problém řešíme s rukama. Obhryzené nehty nejenže vypadají otřesně, krém proti vráskám ještě zvyšují riziko výskytu bolestivých záděrů. Doporučujeme mít stále po ruce hydratační krém na ruce. Když vás něco vystresovat a prsty zase jaksi samovolně vyběhnou k ústům, stopni jejich a nakrémujte. Když není kůže kolem nehtů suchá, mnohem těží se okusuje a pachuť krému také udělá své.

Vytlačování pupínků

K jednomu z největších prohřešků patří vytlačování pupínků a následné zastírání stop čistící kosmetikou. Pozor, dámy, takový postup vážně nefunguje. Pokud objevíte akné, odolejte pokušení a vysušte ho za pomoci antiaknóznej mastičky na lokální použití.

Nepřehánějte to ani s peelingem. Jeho příliš často aplikace odstraní spolu s odumřelými kožními buňkami i část oční krém těch zdravých a pleť tak bude exponovaná vnějším škodlivým vlivům. Pokud máte citlivou pokožku, bohatě postačí jeden peeling za dva týdny.

Čištění nekončí bradou

Pokud se nechcete babrat s Photoshopem při hlazení želvího krku z rodinných fotografií, začněte tomu svému věnovat náležitou pozornost! Při odlíčení a aplikaci nočního krému na pleť velmi často zapomínáme na důkladné natření krku, čehož výsledkem je předčasná tvorba vrásek či tvorba uhrů na tomto místě. Připomeňte si to už dnes večer a postarejte se, abyste vatový tamponem pokryli každičký čtvereční milimetr i na jemné kůži pod bradou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *