Nezničte si oči líčením!

Dnes jste zvládli make-up na jedničku. Fakt jste si na něm dali záležet. A jediná odezva, jaké se dočkáte, je soucitná poznámka od kolegyně: „Co se stalo, ty jsi plakala?“ Překvapeně potřesete hlavou, odejmete na WC a zde to vidíte – oči červené jako králík.

Stalo se vám něco podobného? Slzíte, ani nevíte proč? Oči pálí, štípou, řežou, i když jste dosud neměli nejmenší problém? Důvod může být v kosmetice, jakou používáte. Nebo v nesprávném líčení.

V současnosti má stále více značek dekorativní kosmetiky na obalu vyznačeno: „hypoalergenní“. Je to krok vpřed, protože takové výrobky umožňují vypadat skvěle a upraveně i dámám s přecitlivělou pokožkou.

Problémem je spíše trvanlivost toho kterého líčidla. Pokud vám v neceséry dřímá vždy několik spirál a stínů, snadno se stane, že ztratíte přehled, co je třeba dokdy použít. Nemluvě o tom, že informace o expirační době se z obalu produktu časem ošoupe. Pokud máte štěstí, zašlá kosmetika vám neublíží. Avšak hromadění bakterií v ní může vyvolat lokální podráždění, obzvláště na citlivé oblasti kolem očí. O důvod víc, proč dělat v kosmetické taštičce pravidelné inventury.

Pozor na testery a špínu

Přestože si v drogerii můžete zdarma vyzkoušet i líčidla očí, ať vás to raději nesvádí. Pěnový aplikátor přibližte maximálně tak k zádům dlaně.

Problémem bývá také líčení a odličování za pochodu, například na cestách. Když jste v jiném prostředí než ve vlastní koupelně (jejíž čistotu máte dokonale pod palcem), nenechávejte nic náhodě. Mějte vždy po ruce neparfémované ubrousky a antibakteriální gely – pomůcky, co vás zachrání iv sparťanských podmínkách.

Kontaktní čočky

Kdo nosí „kontaktní“ roky, dobře zná rutinu při aplikaci make-upu. Pokud s nimi však pouze začínáte, je dobré vyhnout se chybám. Hygiena líčení je při nošení čoček obzvláště důležitá a pokud ji podceníte, odnesou si to právě oči. Zde je tedy vaše patery:

  • S líčením začněte až po zavedení čočky do oka
  • Před odlíčením čočky nejprve vyjměte z očí
  • Upřednostňujte konturky s měkkým povrchem a jemnější pudrové stíny bez aromatických přísad
  • Nepoužívejte těžké voděodolné spirály, pokud to není opravdu nutné. Místo nich hledejte v regálech spirály s označením „sensitive“
  • Nikdy, opravdu nikdy si nepůjčujte kamarátkinu spirálu nebo stíny s aplikátorem (toto pravidlo koneckonců platí i pro dámy, které čočky nenosí)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *