Španělská vína na Vašem vánočním stole

Chystáte se pomalu na Vánoce a rádi byste si připili se svými nejbližšími kvalitním vínem? Španělská vína Vás svou chutí ani vůní rozhodně nezklamou. Objednat si je můžete ještě dnes z internetové prodejny společnosti BMC Brno. Katalog zboží si můžete prohlédnout zde www.bmcbrno.cz.

Ochutnejte kvalitní španělské víno během vánočních svátků

Historie španělských vín sahá až do roku 3000 před naším letopočtem. Kořeny pěstování vína ve Španělsku jsou pevně spjaty s obdobím, kdy jih poloostrova v Andalusii ovládlo Kartágo. Tehdy zde Féničané založili první vinice. Španělská vína se zde nabízejí jako jedny z nejlepších. Zatímco v našich poměrech se vína rozlišují dle cukernatosti na jakostní a přívlastková vína. Ve Španělsku k tomuto označení nedochází, neboť všechny španělské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Vína se ve Španělsku se rozlišují podle původu. Existuje také rozlišování podle doby a podmínek zrání. Podle doby zrání se vína dělí na Joven, Cosecha, Crianza, Reserva a Gran Reserva. K nejpěstovanějším španělskými odrůdám španělských vín patří Tempranillo, Garnacha, Syrah nebo Merlot.

Připravte si z pohodlí domova typickou španělskou delikatesu tapas

V portfoliu společnosti BMC Brno však nenajdete pouze prvotřídní španělská vína, ale také další španělské delikatesy. Do zeleninových salátů či tapasů můžete přidat olivy. Tapas je typickým španělským pokrmem, který si lze představit jako malé pikantní jednohubky. Jí se před hlavním jídlem, ale také během celého dne nebo na večer ke sklence vína nebo sherry. Ve Španělsku můžete ochutnat tapasy s olivy, sušeným masem, sýrem, bramborovým salátem nebo ančovičkami. Tento pokrm se můžete stát příjemným zpestřením Vámi slavnostně nachystaného stolu během nadcházejících nejkrásnějších dnů v roce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *