Olivy zpestří Váš jídelníček

Jaro je ideálním ročním obdobím pro změnu životního stylu. Zdravý jídelníček můžete doplnit o španělské olivy, které se vyznačují jedinečnou chutí i významným zdrojem vitamínů. Olivy jsou plody středozemního stále zeleného stromu, který se odborně jmenuje Olea europia. Španělské olivy můžete objednat z internetové prodejny společnosti BMC Brno. Velký výběr oliv najdete zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/. Olivy uzrávají po odkvetení bílých voňavých květů.

Olivy obsahují více jak 50% oleje a téměř 40% vody. Ačkoliv olivy nepatří do tradičního českého jídelníčku, získávají v poslední době na velké oblibě. Přispívá tomu také možnost Čech trávit dovolenou v zahraniční u moře. Olivy si zamilujete pro jejich lahodnou chuť. Zařazením oliv do Vašeho jídelníčku se postaráte o pestrou a vyváženou kuchyni. Olivy jsou konzumovány, jak v teplé, tak ve studené kuchyni. Možná se domníváte, že černé a zelené olivy jsou dva odlišné druhy oliv, avšak černé olivy jsou dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Druhové olivy jsou určeny ke konzumaci jako plodu.

Olivy bez druhového označení jsou doporučovány k druhotnému zpracování v podobě olivových olejů, kosmetických přísad apod. Ve Španělsku se pěstují dva druhy ušlechtilých oliv. Olivy zelené se nazývají Manzanilla a olivy s názvem Cacareňa jsou černé olivy. Olivy představují důležitý přísun vitamínů a to zejména vitamínu A a E. Olivy obsahují také nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty, přírodní vlákniny a minerály. Jíst olivy je zdravé, neboť obsahují železo, vápník, draslík a hořčík.

1 komentář u „Olivy zpestří Váš jídelníček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *