Oblíbené vánoční dekorace při výzdobě domova

Stejně jako jiné roky tak i letos nás čeká vánoční výzdoba bytu. Velmi oblíbenou dekorací jsou plovoucí svíčky v ořechových skořápkách. Nejenže nás baví tím, že plavou, ale navíc vydávají i světlo – hlavní symbol Vánoc. Výroba lodiček je jednoduchá, větší vlašské ořechy rozpůlíme a vydlabeme z nich jádra. Dovnitř vložíme dortovou svíci nebo knot zalijeme roztaveným voskem z čajových svíček a necháme ztuhnout. Pak si najdete nějakou mísu, tu naplníte vodou a zářící lodičky se položí na hladinu.

christmas-1521355_1280

Vánoční věnce – symbol rodinné pohody

Ozdobný věnec se v posledních letech stál základní vánoční dekorací. Vytvoření této ozdoby vám nedá hodně práce, i když to tak může vypadat. Jako základ se používá kruh z tvrdé pěnové hmoty. A pak jej zdobíme podle toho, kde bude věnec umístěný – na dveřích, okně, stěně, stolu či krbu. Jako podklad skvěle poslouží mech. Kruh navlhčíme a rovnoměrně pokryjeme mechem, který omotáme tenkými drátky a dozdobíme dle své fantazie s použitím větviček jehličnanů, jmelí, široké látkové stuhy, mašle či sušených citrusových plodů. Nebo si vytvořte věnec z křížal. Jablka nakrájíme na plátky, pokapeme citrónem a usušíme v troubě při teplotě 80 o C tři až čtyři hodiny. Plátky pak navlékneme na drát a dozdobíme látkovou stuhou, věnec zafixujeme bezbarvým lakem ve spreji.

christmas-1118626_1280

Vánoční výzdoba domu není úplná bez dekorativního osvětlení

Vánoční osvětlení dotváří celkovou atmosféru nejoblíbenějších svátků v roce. Trh nabízí velké množství světelné dekorace – světelné řetězy, světelné hadice a kabely, světelné sítě a rampouchy, girlandy a další. Češi neváhají každý rok utratit za vánoční výzdobu až šest tisíc korun. Pomalu a jistě vytlačuje klasické žárovečky LED technologie. Nelze se divit – ohromná úspora financí za elektřinu, dlouhá životnost a svítivost, šetříte životní prostředí, neboť ledky neobsahují škodlivé látky.

2 komentáře u „Oblíbené vánoční dekorace při výzdobě domova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *