Na večírek ve formálních i neformálních šatech

Chystáte se na sezónu plnou plesů, večírků a party? A co to pro vás znamená? Že rozhodně potřebujete něco na sebe. Jaké zvolit pro takovou příležitost plesové šaty? Vybírat můžete hned z několika variant.

V první řadě je potřeba zvážit jak moc formální má být váš outfit. Zda si musíte obléci elegantní oblečení nebo není nutné držet se přísně předepsané etikety. V takovém případě můžete trochu experimentovat a zkusit zkombinovat nějaké více odvážné a neformální kousky.

Předepsaný oděv

Jestliže víte, že rozhodně nemůžete přijít v džínách nebo jednoduchých obyčejných šatech a balerínách, nejspíše budete muset zvolit formální společenské šaty. Nejjednodušší cestou v tomto případě jsou malé černé šaty, které mohou zcela obtahovat tělo nebo se chlubit volným střihem či oblíbeným áčkovým střihem sukně. Jestliže nemáte příliš v oblibě velkou kreativitu, slaďte celý váš vzhled do černé (šaty, boty, doplňky). Do ruky si vezměte psaníčko a na nohy rozhodně lodičky. Při nákupu šatů nezapomeňte vybrat kvalitní materiál a zpracování, zkuste třeba butik Radost, který se může chlubit velkým množstvím různých společenských šatů a mnoho jiného.

Přes šaty budete také potřebovat něco navrch. Mimo klasického černého kabátu můžete zkusit i koňakové, šedé, černé i červené svršky.

Neformálně, ale stále elegantně

Jdete na ples či jinou společenskou událost, kde není striktně předepsané, co musíte mít na sobě, ale přesto chcete být elegantní? Nebojte se kombinace elegance a punku. K tomu dobře poslouží krásné šaty pouzdrového střihu, které můžete oživit vyššími kozačkami se zlatým podpatkem. Podobně může vypadat i psaníčko poseté zlatými flitry. K tomu koženkový křivák s kožíškem a neformální outfit je dokonalý.

Nadčasové šaty

Milujete retro a chce zkusit něco nového? Pak zkuste nový trend, který se nyní aplikuje na šatech, kalhotách i sukních. Jedná se o zvýšený pas. Kombinovat můžete se sandály se zavazováním na nártech a k tomu červenou měděnou kabelkou a střapci.

Není vždy nutné volit striktně formální oděv, když jdete na společenskou událost. Pokud to není nezbytné, můžete být trochu ležérnější, ale stále velmi elegantní a krásná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *