Jak snídat při hubnutí?

Při hubnutí a pro celkový zdravý životní styl je snídaně velmi důležité jídlo dne. Můžete zkusit zdravou snídani již ve formě hotových směsí, které se prodávají nebo si je dělejte sami podle své chuti a nálady.

Proč snídat?

Po ránu je v těle nižší hladina cukru, málo vitamínů, živin a dalších potřebných látek. Jestliže dokážete ráno doplnit tyto chybějící látky, zvládnete dopoledne mnohem lépe než bez ní. Jestliže nahradíte zdravé snídaně kafíčkem, projeví se nedostatek živin a jiných potřebných látek nervozitou, stresem a zvýšenou náchylností k civilizačním chorobám či nadváze. Pokud ráno nesnídáte, protože nestíháte, vstaňte o deset minut dřív.

Co jíst?

Je velmi důležité, co na snídani jíte. Protože například tři sladké buchty nejsou ani zdravé a už vůbec ne vhodné v případě, když chcete zhubnout. Zdravá snídaně má obsahovat bílkoviny, tuky, cukry a vitamíny. Dále by měla obsahovat vlákninu. Důležité je, aby výsledný glykemický index byl nízký nebo střední. Zkusit můžete třeba celozrnný chléb se šunkou nebo vajíčkem, rajče a kousek papriky. Celozrnné pečivo má v sobě sacharidy, akorát tuky a vlákninu. Šunka nebo vajíčko je zdrojem bílkovin a zelenina má v sobě mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů. PROBIO jogurt s ovesnými vločkami a kousky jablka. Jogurt v sobě má mnoho bílkovin, ovesné vločky obsahují vlákninu, zdravé sacharidy, vitamíny, jablko obsahuje vitamíny a vlákninu. Jablka obecně jsou skvělá při hubnutí a doporučuje se i jablečná dieta.

Dietní snídaně

Základem dietních snídaní by měly být zdravé snídaně. Pokud chcete zhubnout, vyměňte jogurty a další mléčné výrobky vyměňte za nízkotučné. Porci pečiva zmenšete o 20 % a přidejte raději o 20 % více bílkovin.

Při hubnutí si dejte pozor na zbytečné kalorie. Pijte kávu a čaj bez cukru, džus a nahraďte slazené nápoje vodou. Se správným složením jídelníčku vám může pomoci i šikovná výživová poradkyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *