Když se necítíte dobře, zkuste vhodné vitamíny

Jaro je plné příslibů – vše se začíná zelenat, pylová sezóna je za dveřmi a po letošní zimě se můžete cítit trochu unavení a bez energie. A není na tom nic divného. Naše tělo vstřebává spoustu látek jak z potravy, tak ze svého okolí a ne vždy se mu daří dobře odbourávat všechny škodliviny. Přechod ze zimy do jara, kdy se mění teplota i tlak, bývá spoustu lidí nemocných nebo se necítí nejlépe. Skvělí pomocníci jsou ovoce a zelenina, dobrý spánek a dostatek pohybu, aby se tělo nastartovalo.

Nejhorší bývá únava

Únava může signalizovat leccos. Někdy je i příznakem nějakého onemocnění. Příčinou bývá stres nebo vyčerpání organizmu. Není radno ji podceňovat, protože by mohla vést k horším věcem. Zvlášť teď v období mezi zimou a jarem je na tom tělo nejhůře. Vhodným doplňkem stravy je proto hořčík + B6. Pomáhají uvolnit svaly a snižuje míru únavy a vyčerpání. Jejich postupné uvolňování do organizmu také přispívá ke správné činnosti nervové soustavy a reguluje hormonální aktivitu.

Vše souvisí se vším

Únava může také souviset se sníženou funkcí imunitního systému. Právě ten podceňujeme nejvíc. Pokud nemáte čas denně spořádat nějaké vitamíny ve formě ovoce a zeleniny, zkuste svou imunitu posílit jinak. Echinacea 500 plus obsahuje třapatku nachovou, reishi, vitamin C a zinek. Díky tomuto složení vaše tělo zregeneruje a posílí unavený organizmus. Lépe se vám bude fungovat i vstávat z postele.

Pozor na kontraindikaci

Doplňky stravy fungují správně, pokud dodržujete pokyny. Dejte si pozor především na kontraindikaci. Některé látky spolu reagují tak, že jedna druhou ruší nebo mohou vyvolávat negativní účinky. Pořádně si prostudujte složení jednotlivých léků. Třeba Jmelí – Hloh plus Hořčík jsou dobré jako podpora srdeční činnosti a také přispívá ke snížení únavy. Ale není už dobré kombinovat ho třeba s jinou formou hořčíku. Jak se říká, všeho s mírou.

1 komentář u „Když se necítíte dobře, zkuste vhodné vitamíny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *