Domácí běžecké pásy – alternativa na zimní měsíce

Jste zkušenými běžci, ale do zimy se vám i v tom nejkvalitnějším oblečení prostě nechce? Pokud běháte opravdu často, nemusíte proto chodit do fitness centra a běhat tam, pořiďte si běžecký pás domů! Udržíte si kondici a do konce zimní sezóny se vám vaše investice mnohokrát vrátí. Kvalitní běžecký pás seženete i se slevou!

Výhody domácího běhání

Běžecké pásy dnes disponují vymoženostmi, které z domácího běhání činí plnohodnotnou náhradu běhu v terénu. Nastavit si lze klasicky zátěž (odpor), sklon běžecké plochy do různých úrovní (běháte tak i do kopce, nejen na rovině), po stranách pásu je bezpečný protiskluzový povrch. Některé běžecké pásy jsou velmi skladné, dají se složit, tudíž na ně nebudete potřebovat zvláštní místnost. Moderní pásy jsou vybaveny špičkovým a přehledným LCD displejem, jediným pohledem si tak vždy zkontrolujete svoji tepovou frekvenci, rychlost, uběhnutou vzdálenost, počet spálených kalorií a čas. K přesnému měření srdečního tepu slouží dotyková čidla. Při běhání se dívejte na televizi nebo za pomoci mobilní aplikace běhejte jako by svou obvyklou trasu ve městě kolem řeky.

Zařízení Dual Kit

Věcičkou, která vám běhání výrazně zpříjemní, je zařízení umožňující využívat při běhání na pásu aplikace ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Dual Kit je krabička, kterou připojíte k počítači běžeckého pásu a navážete spojení prostřednictvím Bluetooth. K čemu to je dobré? Aplikace Run on Earth vám například umožní běžet jakoukoliv trasou na světě, pomocí ní tak poznáte celý svět. Jiná aplikace umožní běžet slavný maratónský běh nebo si můžete nastavit tréninkový plán se speciálně vyvinutou aplikací Tread Monitor. Vyzkoušejte a uvidíte!

Samozřejmě běh lze nahradit i jinými sportovními aktivitami, které se dají dělat vevnitř. Věděli jste však, že běháním posilujete i střed těla? Vaše břicho tak přes zimu nemá šanci nepříjemně nakynout, o důvod víc, proč v běhu pokračovat, i kdyby jen doma. Kromě běhání jsou i další způsoby, jak zpevnit břicho. Pomůže jízda na kole, cvičení a správný jídelníček. Tím nejpřirozenějším pohybem pro člověka je však stále běhání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *