Co si obout v horkých letních dnech?

Dnů, kdy by člověk nejradši zůstal doma a nikam nechodil, jsme si v letošním létě užili už požehnaně a dá se předpokládat, že jich ještě pár bude. Všichni řeší, co si v takovém počasí vzít na sebe, aby se nemuseli potit v černém tričku, ale napadlo vás, jak důležitá je správná volba obuvi?

Ani nohy by se neměly potit, proto je v horkých dnech vhodné volit otevřené boty. Na druhou stranu ne všechny jsou vhodné do města, na celodenní chození apod. Pojďme si udělat jasno v tom, kdy si vzít jaké dámské letní boty.

Žabky si nechte na pláž

Žabky jsou klasickým typem letní obuvi, ovšem na běžné nošení příliš dobré nejsou. Mají se nosit na pláži, nikoliv na rozpáleném asfaltu. Vůbec se nehodí na dlouhé chození, jelikož noha v nich není upevněná, ideální jsou jen na přecházení z hotelu k moři a zpátky. Chcete-li dámské žabky nosit v Česku, dělejte to spíš doma na zahradě, když se opalujete.

Uzavřené balerínky raději zujte

Ani tolik oblíbené dámské balerínky nejsou příliš vhodnou letní obuví. Klasické typy bývají uzavřené, což pro nohu ve vedrech není dobré. Nehledě na to, že většina z nich má plochou podrážku, jež se pro dlouhodobé chození nehodí. Obouvejte je spíš v trochu chladnějších dnech, nebo si pořiďte nějakou dírkovanou či síťovanou variantu, v níž může noha dýchat.

Vybavte se několika druhy sandálků

Co se naopak velmi hodí, jsou dámské sandálky. Do této skupiny spadá opravdu obrovské množství bot s různými ozdobnými pásky, kamínky, květinami atd. Mohou být ploché, na klínku, na podpatku, na suchý zip, nazouvací, na zapínání. Fantazii se meze nekladou, vybere si každá žena. Vhodné je mít aspoň jedny na klínku a druhé na rovné podrážce. Ve sportovních obchodech můžete zahlédnout i sportovní sandály, ale sami zvažte, zda je pro vás tato investice nezbytná. Na sporty je většinou lepší mít zpevněnou nohu v teniskách.

Pantofle nikdy nezklamou

Dámské pantofle jsou dalším druhem obuvi, jehož se vyplatí koupit hned několik kousků. Pantofle oceníte třeba na zahradě – nebudete se muset neustále pracně zouvat, když si odskočíte domů. Elegantní modely však lze vzít i k šatům nebo sukni do práce.

Z dalších oblíbených typů bot bychom měli jmenovat ještě espadrilky. U nich si dejte pozor na počasí, protože jakmile se promočí, bývají často nepoužitelné. A slip on tenisky? I to je pěkná volnočasová móda, zvolíte-li luxusnější provedení. Prostě a jednoduše léto je snad nejnáročnějším ročním obdobím, co se týče bot. Člověk by si snad měl pořídit nový botník, aby všechny páry obuvi bylo kam skládat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *