Permanentní make-up: nová doba, nové možnosti. A méně bolesti při aplikaci

Unavuje vás neustálé vykreslování očních linek, obočí nebo rtů? Málokterá žena je spokojená se svým vzhledem tak, že by se vůbec neměla potřebu líčit. Drtivá většina z nás si zvýrazňuje řasy, oči, obočí a rty, sjednocuje pleť, zakrývá nedokonalosti a tvoří více či méně složitý make-up prakticky denně. Zkoušela jste si spočítat, kolik času měsíčně nebo ročně strávíte takto před zrcadlem? Nechtělo by to trochu zkrátit a zjednodušit?

Zbavte se neustálého dokreslování obočí

O permanentním make-upu jste už možná slyšela. Jde o šetrné tetování, kdy se do horních vrstev kůže po určitém znecitlivení vpravuje tenoučkou jehličkou speciální barvivo – inkoust, jehož odstín se namíchá přesně podle přání klientky. Nejčastěji se zvýrazňuje touto metodou obočí. Jeho každodenní dokreslování je totiž poměrně úmorné, a když tento krok vynecháme, překvapivě hodně to ovlivní náš vzhled. Obočí „rámuje“ tvář a hraje v celkovém výrazu zásadní roli. Je-li řídké, nepravidelné a nepěkného tvaru, ani sebelepší líčení nebude vypadat dokonale. Neměli bychom na něj zapomenout. Není lehké jej vykreslit vždy tak, jak chceme, chce to cvik, a když to přeženeme, spíše si uškodíme. Barvení má zase krátkodobý efekt. Proto je permanentní dokreslení obočí vítaným zjednodušením každodenního života.

Nové metody pro přirozený efekt

Říkáte si, že to přece musí hrozně bolet a je to poměrně drastické? Nemusí. Přicházejí stále novější postupy a i na našem trhu se již najde nabídka bezrizikových zjemněných metod, které jsou jen minimálně bolestivé.

velky-f3k3198-2

Tetování 3D

U obočí se jedná o tzv. vláskování, tedy vláskovaná metoda, u rtů se jedná o stínování. Pigment se do horní vrstvy pokožky aplikuje jemnou akupunkturní jehlou, takže jde celá procedura poměrně snadno přečkat bez úhony a nějaké větší bolesti.

Výsledek působí přirozeně, jde pouze o zvýraznění a důležité je, aby zákrok prováděly zkušené kosmetičky. Při použití certifikovaných přístrojů a přírodních barev se není čeho bát.

Nejnovější metody se hodně liší od těch původních. Nedochází ke krvácení a tvorbě stroupků, nezůstávají jizvy, nepigmentuje se do takové hloubky. Barva mizí postupně, nemění se a časem se vytratí zcela. Jelikož se d pokožky pigment zapracovává postupně, bývají zapotřebí až 3 sezení pro požadovaný výsledek. Ta ale bývají v ceně.

Upravená i bez nalíčení

V případě obočí se barva přizpůsobuje jak vlasům, tak přirozenému odstínu chloupků obočí. Rty se většinou tónují tmavší konturou, pigment se nanáší směrem do středu rtů do ztracena. Oční linky dokážou s pohledem také divy a opticky přidají na objemu řasám. Na výběr je z různých barevných variant i kombinací, vzhled linek a jejich tvar se přizpůsobují tvaru očí a obličeje. I nenalíčená budete vypadat upraveně a ráno po probuzení či po koupání v bazénu nebudete tolik řešit, jak vypadáte.

velky-f3k3224

Jak dlouho vydrží permanentní make-up?

V závislosti na typu pleti permanentní make-up postupem času různě rychle světlá. V průměru vydrží tento makeup dle typu pleti tři roky i více bez nutnosti korekcí. Po pěti až šesti letech permanentní make-up vybledne úplně. Pokud se vám bude zdát váš makeup již vybledlý, je na místě korekce a doplnění barvy. Nebojte se, za tuto korekci po dvou až třech letech se již neplatí stejná cena, jako při první návštěvě.

Jste z okolí Pardubic?

Pak jistě zajděte do Estetického studia Conture, které nabízí kosmetické ošetření pleti Pardubice, dokonce i novou metodou IPL. IPL epilace Pardubice v tomto studiu je naprosto bezpečná. Můžete se spolehnout i na permanetní make-up Pardubice, o kterém jsme psali výše. V nabídce jsou i další kosmetické služby, například kryolipolýza, prodlužování řas či mezoterapie – více zde.

Nebojte se a využívejte pravidelně služeb kosmetických studií, odpočinete si, nechte se hýčkat a ještě budete krásná.

1 komentář u „Permanentní make-up: nová doba, nové možnosti. A méně bolesti při aplikaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *