Nehaž nineties do žita a pánskou teplákovou soupravu už vůbec ne

No, hádám, že po úvodním seznámení, nebo pokud už za sebou nějaké článečky máte, byste v žádném případě nečasovali, že já bych vylezl ven v pánské teplákové soupravě. Většinou to tak není, ale někdy pochmurná nálada, kocovina, a s ní související nevůle být venku sešněrovaný v čemkoli nepohodlném, zvítězí, a já se rád vrátím na práh svých sedmnáctých narozenin, kdy jsem si v zelené teplákovce z našeho nákupního centra připadal jako drsnej gangsta s nějakou tou glam komponentou navíc. 

Pánská tepláková souprava nemá tak dlouhou historii, jak jste si možná mysleli

Ostatně, věděli jste, že tepláky nejsou tak starý vynález, jak by se mohlo zdát? Jsou například daleko mladší než džíny. Světlo světa spatřily okolo roku 1920 ve Francii jako oděv pro atlety. 

Nový typ kalhot z pružné pleteniny umožňoval sportovcům pořádně se protáhnout. V souvislosti s tím si vybavuju svou kocovinovou metaforu. Po náročném večírkovém výkonu Vám tepláková souprava umožňuje pohybovat se na druhý den ve městě ve stavu nejvyššího pohodlí a při příležitosti návštěvy chápavého kamaráda se můžete pohodlně rozvalit, aniž byste museli poníženě žádat o půjčení vytahaného trička. 

A abych nezůstal jen na vlně hedonismu a argumentoval i sportem, v čem jiném chcete vyrazit do fitka než ve slušivé teplákové soupravě, která po cestě zpět navíc udrží vaše svaly v příjemném teple a slouží tak jako prevence všemožných zranění a indispozic. Pokud Vás zajímá celá historie teplákovky, která je dle mého názoru až nečekaně zajímavá na kousek, který obvykle nosíme jenom doma, mrkněte třeba sem

Tak či tak, pokud si Vás důležití lidé z vašeho okolí nezafixují jako notorického teplákovkáře, není důvod, proč občas lehký sportovní prvek ze šatníku nevytáhnout na pravdu boží. Pokud jste stejný ročník jako já, možná si vzpomenete, že teplákovky nosili jako fancy kousek naši rodiče. No a tím se dostávám k tomu, že zařadit tepláky do vašeho šatníku můžete chápat jako jeho retro obměnu. Na inspiraci pro zařazování retro prvků do Vaší skříně i stylu mrkněte na tenhle článek.

Hlavně nebýt tvrďák

Neudělejte tu úvodní chybu jako já, a pokud jste se rozhodli vynést teplákovou soupravu, manipulujte se svou výrazovou složkou a buďte si jistí. Oblékejte ji s výrazem lehké ironie, který si podržíte i v průběhu toho času, co ji budete mít na sobě. Nesnažte se působit super tvrďácky. Pamatujte, že cílíme na to, abychom prezentovali look nasměrovaný lehce do socíku, ne do drsných streets v Bronxu. Tu tvrďárnu vám stoprocentně nikdo nesežere. 

Z tohoto důvodu bych doporučil zařadit i zcela minimální množství doplňků. Zapomeňte na čepici-flexu nebo nedej bože zlaté řetězy. V obuvi si můžete nechat ruku volnější – tradičními tvary tenisek, které už delší dobu frčí jako oblíbená casual obuv i k džínům, vůbec nic nezkazíte. V duchu retra nicméně doporučuji spíše světlejší barvy. Zkuste zapátrat i ve skříni svých rodičů, třeba objevíte nějaký zachovalý, málo nošený a autentický retro pár. Ženy mohou čerpat inspiraci na Nerio

Je v tomto případě teplákovka tou správnou volbou?

Poslední věc, ke které bych se chtěl vyjádřit, je posh look vystavěný na teplákovce, o jehož formách píšou třeba tu. Já sám jsem velmi opatrný v situacích, kdy je tohle přípustné a kdy ne. Pokud máte takovou tu lazy náladu, klidně běžte v teplákovce na party, kterou organizuje Váš kámoš a kde to celou noc bude dunět v rytmu house music. Rozhodně si ale nemyslete, že jste tak na úrovni, abyste ji mohli vynést dejme tomu na vernisáž a chtít budit dojem, že to máte všechno na háku. Jak uvádí nedávný americký výzkum, oblečení mimo dress code je schvalováno pouze v případě, kdy je daná osoba široce společensky uznávána. A ruku na srdce, jsme právě my takovými lidmi? Možná za pár let. 😊 

Nosíte někdy teplákovku i mimo zdi vašeho bytu?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *