Něco na sebe pověsím a jdu – příběh pánských doplňků

Když jsem byl ještě malý kluk – znáte to, o svém dospívání jsem už vyprávěl – vyrovnával jsem se se svou nejistotou v určitých oblastech excesivním nošením různých pánských doplňků, které pro mě bylo tím správným prvkem k budování mé neustále se měnící identity. Nosil jsem náušnici (které teda do teď na určitých klucích extra nezavrhuju), měl jsem asi tucet barevných šátků, industriálně laděný přívěsek na krk vyrobený z matičky (randil jsem s klukem z průmyslovky) a ruce jsem si neustále omotával koženými náramky. Čím víc otočení, tím víc stylu. 

Výběr pánských doplňků se v průběhu času hodně měnil, protože jsem hledal svou identitu

Jasně, dělám si z toho srandu, ale i když se podívám na staré fotky, nezdá se mi, že bych byl vypadal nějak směšně, nebo to přeháněl. To, co se Vám snažím sdělit, je můj názor, který spočívá toliko v tom, že na střední se hledáte, takže prostě na to experimentování s doplňkama jste tak nějak schopni najít čas. Když utíkáte do práce, kde se po Vás navíc očekává, že budete nějak vypadat, nechce se Vám úplně kolem zápěstí omotávat metr dlouhý kožený pásek. 

Hledání bylo nakonec úspěšné

Prostě jsem to s postupem let celé tak nějak zkrouhnul a začal vycházet vstříc myšlence jednoty a střídmosti. Inspirovat se a počíst si o konceptu spřízněném s tím mým můžete tady. V současné době u mě najdete vlastně jenom věci, které se považují za doplněk, zároveň jsou ale prakticky využitelné. 

Pár kožených pásků, jejichž zajímavou alternativou jsou kšandy (neboli šle, že ano), kravaty a motýlky do společnosti, klobouky a pár čepic z Larond. Co se motýlků týče, vyzkoušel jsem se svézt i na nedávné vlně dřevěných motýlků, a i když si to užívám, nevím ještě docela, jak do toho. Pokud mě můžete v komentářích upozornit na něco, co mi doposud bylo skryto a Vám ne, budu moc rád. A v poslední době ulítávám na barevných vzorovaných ponožkách. Ty jsou praktické do té míry, že ponožky tak nějak ve většině případů na nohou mít musíte. 

Prostě jsem vyhodil všechno, co bylo tak nějak cheezy a začal jsem se soustředit na kvalitní, použitelný produkt, který dlouho vydrží. Místo abych plýtval penězi na několik náramků, které mi před odchodem do práce způsobovaly rozhodovací paralýzu, koupil jsem si kvalitní koženou peněženku. Taky si za to, co neutratím ze cetky kupuji dražší parfémy. Mám dvoje hodinky, místo asi 7 různých „modelů“ v mizerném provedení a řvavých barvách. Absolutně nenosím šperky, které mi tak nějak nepřirostly k srdci. Asi je vnímám jen jako ozdobu pro ozdobu, i když mám pár kamarádů, kteří umí nakoupit kvalitní klenotnickou práci, která nevypadá lacině a dodává jim na propracovanosti jejich looku. 

Moje rada zní – třiďte a rozmýšlejte

Pokud se rozhodnete jít podobnou cestou jako já, mám pro vás několik typů, co se zbylými penězi a místem. Zainvestujte do kvalitní prostorné tašky typu messenger. Neznám nic univerzálnějšího, než je aktovka. Dalším skvělým koženým kouskem jsou kvalitní rukavice. Dodají Vám punc gentlemana a zahřejí. Dejte také šanci kvalitní kašmírové šále. Nejedná se o výlučně ženský kus. Nic Vás nezahřeje víc, navíc s velkým šálem se dají vytvářet mnohé aranže. 

A když už hovořím o ochraně před nepříznivým počasím, rozhodně si vyhlédněte a zakupte velký kvalitní černý (nebo tmavě modrý) deštník, ideálně skládacího formátu. Pokud hledáte více inspirace a toužíte si lépe vymezit chápání klasického stylu v oblasti doplňků, mrkněte na povídání s kluky. Já osobně vlastním ještě několik párů manžetových knoflíčků a sadu kapesníčků do náprsní kapsy. Asi bych se bez nich obešel, byly mi darovány, ale jako třešnička na dortu třeba k obleku vypadají skvěle.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *