Drahé kameny; jaké šperky se hodí k vašemu znamení?

Léčivé kameny bývají často spojovány se zvěrokruhem. Každé znamení má podle tradic své typické drahokamy, jejichž síla na něj působí více než na ostatní. V následujícím článku vám představíme, jaké šperky jsou podle tohoto hlediska doporučovány, přesto však při výběru nikdy nezapomínejte na svou intuici.

Beran

Ohnivým ženám se znamení Berana budou nejlépe slušet výrazné klenoty s červeným jaspisem, ohnivým opálem, turmalínem, granátem či králem všech drahokamů, diamantem. Pro toto znamení je jednoduché se učit, jeho zástupkyně mají výbornou paměť a jsou upřímné.

Býk

Milé Býčice jistě neodolají zlatým šperkům s kameny v příjemných barvách, jako například romantickým růženínem, mechovým achátem, korálem, safírem či smaragdy. Příslušnice tohoto znamení jsou často velmi citově založené, ale také houževnaté s citem pro krásno.

Blíženci

Lidé ze znamení Blíženců jsou známí svou občasnou kolísavostí a zálibou v protikladech, jsou však také bystří a bývají i mnohostranně nadaní. Blíženkyně vás budou milovat za dárek v podobě šperku s jasným citrínem, zlatým topazem, žlutým karneolem, křišťálem či akvamarínem.

Rak

K citlivě založeným Račicím se nejlépe hodí klenoty ozdobené smaragdy, perlami, jaspisem, avanturínem, korálem či jadeitem.

Lev

Lvice jsou královnami zvěrokruhu. Zlato je pro ně to pravé, proto zásnubní prsten z tohoto kovu bude tou správnou volbou. Ozdobený může být například rubínem, diamantem, a jestliže chcete být trochu originálnější, potom jantarem, tygřím okem či křišťálem.

Panna

Zvídavé Panny se smyslem pro pořádek rozradostníte jednoduchým šperkem, jemuž bude vévodit modrý safír, ametyst, citrín, jaspis nebo lapis lazuli.

Váhy

Pro toto vzdušné znamení je charakteristická jistá dávka rozvážnosti a harmoničnost. Nejlépe se k nim hodí něžné drahokamy, jako je například perla, růženín, růžový turmalín či korál.

Štír

Tyto většinou tiché a tajemné ženy se zamilují do dárku v podobě šperků, které budou odrážet jejich duši. Nejlépe to dokážou ty, jež dozdobí například černý opál, turmalín, heliotrop, malachit či achát.

Střelec

Toto ohnivé znamení charakteristické nadšením a upřímností ocení zajímavě řešené malé poklady, které zaujmou jeho náročnou povahu. Mezi ně bude zcela jistě patřit například klenot s opálem, topazem, lapisem lazuli či tmavomodrým safírem.

Kozoroh

Kozorožkyně potřebují za každé situace pocit zázemí a stability, proto si mohou věnovat šperk, který jim jej bude dodávat. Nejlépe se hodí náhrdelník či náušnice s černými perlami, křišťálem, diamanty, achátem či onyxem.

Vodnář

Sebejistota a vytrvalost, to jsou dvě z mnoha pozitivních vlastností těchto dam. Jejich krása nejlépe vynikne se šperky ozdobenými tyrkysem, modrým topazem, akvamarínem či světle modrým safírem.

Ryby

Korál, tyrkys, bílé perly, modrý safír a ametyst – to jsou drahokamy jako stvořené pro toto citlivé znamení proslavené svým nesobeckým přístupem k druhým a ochotou vždy pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *