Jóga jako cesta za pevnější postavou i myslí

Bez nadsázky lze říci, že cvičení jógy je staré jako lidstvo samo. Její kolébkou je Indie, kde byla vyobrazení jogínů nalezena na prastarých artefaktech. Vyvinula se z náboženských rituálů a jak léta plynula, získala mnoho podob. Podstata je stále stejná. Cvičení jógy vás přivede do stavu ideálního splynutí duše s tělem. Odhalte její tajemství, cvičit se dá pěkně v pohodě doma a v takové intenzitě, která vám bude nejpříjemnější.

Co musíte o józe vědět, aby fungovala správně…

V současné době se potkáváme s několika hlavními proudy jógy, které se od sebe liší rychlostí provádění základních cviků. Je to klasická jóga, která se cvičí v pomalém tempu a jejím hlavním efektem je protažení těla a aktivace orgánů tak, aby fungovaly správě. Současně dochází k prožitku vlastního já. Tak trochu módní záležitostí je power jóga. Cvičí se v rychlejším tempu a zvláštností je, že se u ní dýchá pouze nosem. Tělo se při cvičení velmi rychle zahřívá, je proto ideálním cvičením pro hubnutí. Specialitou je bikram jóga, tu si doma nezacvičíte. Odlišuje se tím, že se cvičí v místnosti, která je vyhřátá na 42 °C. I tato je rychlejší a má asi největší efekt na hubnutí a formování postavy. Pokud jste jógou nepolíbená, musíte si nejdříve osvojit provedení základních cviků a postojů. Jestliže není technika zvládnuta, není efekt žádoucí, a dokonce může dojít ke zranění. Vůbec nejlepší je, když zajdete na kurz. Nemáte ráda hromadné cvičení? Ničí vás jen pomyšlení na to, že vás bude při cvičení sledovat někdo cizí? Pusťte si tento online kurz jógy pro začátečníky a máte vyhráno. Více kurzů pohromadě najdete na www.vimvic.cz.

Doplňky, které zpříjemní vaše snažení

Abyste se cítila komfortně, oblečte si volné kalhoty a tričko, které vás v žádném pohybu nebudou omezovat. Hodně asán (jógových pozic) se provádí na zemi. Pořiďte si i speciální podložku. Příjemnější atmosféru zajistí svíčky a chybět by neměla ani relaxační hudba. Pokud se do tréninku pustíte hlavně kvůli hubnutí, přečtěte si ještě tento článek. Nabízí cenné rady, čemu se vyhnout při sestavování jídelníčku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *